خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

نتایج قرعه کشی مرحله مقدماتی جام ملت های اروپا

نظرها
نتایج قرعه کشی مرحله مقدماتی جام ملت های اروپا
اندازه متن Aa Aa

رقابت های مقدماتی جام ملت های اروپای ۲۰۱۶ با انجام قرعه کشی بطور رسمی آغاز شد. مراسم قرعه کشی روز یکشنبه در شهر نیس فرانسه انجام شد.

این اولین بار است که جام ملت های اروپا با حضور ۲۴ تیم برگزار خواهد شد. تعداد تیم های حاضر در رقابت های قبلی شانزده تیم بود.

برای کسب جواز حضور در مرحله نهایی این رقابت ها، دو تیم اول هر گروه و بهترین تیم سوم بطور مستقیم به مرحله نهایی راه خواهند یافت و هشت تیم سوم نیز با یکدیگر روبرو خواهند شد تا تکلیف چهار تیم باقیمانده برای صعود مشخص شود.

مرحله نهایی این رقابت ها که از تاریخ ۲۱ خردادماه ۱۳۹۵ آغاز و تا تاریخ ۲۱ تیرماه همان سال ادامه خواهد داشت به میزبانی فرانسه برگزار خواهد شد.

براساس قرعه کشی صورت گرفته، در گروه اِی هلند کار آسانی نخواهد داشت و باید با دو حریف قدرتمند یعنی ترکیه و جمهوری چک روبرو شود.

در گروه دی که به نوعی می توان آن را گروه مرگ نامید آلمان برای صعود باید از سد تیم های ایرلند، اسکاتلند و لهستان بگذرد در حالی که جبل الطارق برای اولین بار در این رقابت ها حضور می یابد.

در گروه سی، اسپانیا که در دو دوره گذشته قهرمان این رقابت ها شده به دنبال کسب سومین قهرمانی پیاپی خود است و برای این مهم باید با تیم های اسلواکی، مقدونیه، بلاروس و گرجستان روبرو شود. مردان ویسنته دل بوسکه در این مرحله محتاط خواهند بود و به نظر می رسد که برای صعود مشکل چندانی نداشته باشند.

در گروه آی، فرانسه علیرغم اینکه میزبان این رقابت هاست باز هم در مرحله مقدماتی شرکت خواهد کرد، هرچند که در مرحله نهایی حاضر خواهد بود. در این گروه پرتغال، صربستان، دانمارک، ارمنستان و آلبانی هم حضور دارند اما بازی های در برابر فرانسه همانند بازی های دوستانه است و تاثیری در امتیازات این گروه نخواهد داشت.

بر آورد می شود که برنامه بازی های مرحله نهایی جام ملت های اروپا در هفته های آینده و یا در اجلاس کمیته اجرائی که در تاریخ های پنجم و ششم فروردین ماه در آستانه برگزار می شود، مشخص گردد.

در گروه بی، تیم های بوسنی، بلژیک، قبرس، اسرائیل، ولز و آندورا حضور دارند.

گروه ای، شاهد حضور تیم های انگلستان، سوئیس، اسلوونی، استونی، لیتوانی و سان مارینو است.

در گروه اف تیم های یونان، مجارستان، رومانی، فنلاند، ایرلند شمالی و جزایر فارو با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

روسیه، سوئد، اتریش، مونته نگرو، مولداوی و لیختن اشتاین در گروه جی با یکدیگر روبرو خواهند شد.

در گروه اچ هم تیم های ایتالیا، کرواسی، نروژ، بلغارستان، آذربایجان و مالت برای صعود به مرحله نهایی به مصاف هم خواهند رفت.